ДТЕК готує енергорозподільчі активи до роботи в умовах нового ринку

ДТЕК готує енергорозподільчі активи до роботи в умовах нового ринку

Перед ДТЕК Мережі стоїть завдання сформувати єдині стандарти роботи оновлених мережевих компаній

ДТЕК готує енергорозподільчі активи до роботи в умовах нового ринку

Перед ДТЕК Мережі стоїть завдання сформувати єдині стандарти роботи оновлених мережевих компаній

ДТЕК створив компанію для розвитку бізнесів із розподілення й постачання електроенергії — ДТЕК Мережі (DTEK Grids). Її завданням стане підготовка компаній із розподілення та постачання електричної енергії, що входять до групи, до роботи в умовах нового ринку й подальше підвищення ефективності роботи активів — модернізація мереж і обладнання, створення єдиного роздрібного бренду для продажів, впровадження клієнтських сервісів.

ДТЕК Мережі координуватиме роботу компаній ПрАТ «ДТЕК Київські електричні мережі», ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго», ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго» й ТОВ «ДТЕК Високовольтні мережі».

До кінця 2018 року, як передбачено Законом «Про ринок електричної енергії», заплановано виконати відділення (анбандлінг) бізнесу з розподілення електроенергії від бізнесів постачання і виробництва електроенергії. Перед ДТЕК Мережі стоїть завдання сформувати єдині стандарти роботи оновлених мережевих компаній, які дадуть змогу їм бути конкурентоспроможними й ефективними в умовах нового ринку. Перший пріоритет — модернізація електромережевого обладнання зі впровадженням смарт-технологій для підвищення надійності енергопостачання.

Другий — створення єдиного роздрібного бренду для постачання електроенергії споживачам і розвиток якісних клієнтських сервісів на перехідний період, з дотриманням вимог Закону «Про ринок електричної енергії».

Ми ставимо перед собою мету, щоб сьогоднішнє сприйняття «обленерго» залишилося в минулому. Електричні мережі будуть виділені в окремий бізнес і мають стати надійною основою для зростання економіки країни і впровадження інновацій — розвитку можливостей для електромобілів, розподіленої генерації, «розумних» мереж. Постачання електроенергії має стати зручною й доступною послугою, що відповідає сучасним запитам клієнтів. Розділення бізнесу «обленерго» на розподільчі та постачальні компанії — частина реформи енергетичного ринку, яка дасть змогу Україні стати повноцінною частиною європейської енергетичної системи, а отже, принесе українцям позитивні зміни в якості енергетичних послуг», — зазначив генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко.

Джерело: Сегодня.ua