Роздрібний ринок електроенергії запрацює з 1 січня 2019 року

Роздрібний ринок електроенергії запрацює з 1 січня 2019 року

Роздрібний ринок електроенергії запрацює з 1 січня 2019 року

Законопроект №9260 "Про внесення змін до Податкового кодексу України", прийнятий у другому читанні Верховною Радою 23 листопада передбачає, в тому числі, внесення змін до закону України "Про ринок електричної енергії". Відповідна правка була врахована під час обговорення законопроекту.

Законопроект №9260 змінює формулювання закону "Про ринок електричної енергії", що передбачав запуск роботи роздрібного ринку через 18 місяців з дня набрання законом чинності - тобто 11 грудня. Внесені зміни передбачають зміщення дати на 1 січня 2019 року.

Також зміни дозволять бюджетним установам на період до 2021 р. незалежно від розміру договірної потужності й іншим споживачам з договірної потужністю до 150 кВт ставати клієнтами Постачальника універсальної послуги за регульованим тарифом.

Діючі договори цих споживачів з обленерго переукладатимуться за спрощеною процедурою з Постачальниками універсальної послуги. У той же час всі споживачі з 1 січня отримають право вільного вибору постачальника електроенергії.

За попередньою нормою бюджетні організації були б зобов'язані вибирати собі постачальника, укладати з ним договору до старту роботи роздрібного ринку.

Закон "Про ринок електричної енергії в Україні" набув чинності в 2017 р. Він впроваджує норми Третього енергетичного пакета ЄС, в тому числі в частині розділення обленерго за напрямками розподілу та постачання електроенергії. Новий ринок повністю має запрацювати з 1 липня 2019 р. Більша частина вторинного законодавства повинна бути прийнята в 2018 р.

Джерело: Обозреватель